Dodany: 2011-11-04 12:41:13
 

Predyspozycje do zawodu tancerzaKażda profesja wymaga odpowiednich predyspozycji. Jedną z podstawowych i najważniejszych jest poza talentem chęć, upór, zawziętość. Wytrwałość i odporność na przeciwności oraz zdolność do samodyscypliny.

 

Zawód tancerza wymaga w sposób szczególny tych właśnie umiejętności i zdolności. Tancerz to wyjątkowy zawód. Poza predyspozycjami psychicznymi wymienionymi wcześniej oraz zamiłowaniem do tańca stawia wysokie wymagania fizyczne. Jakie to wymagania? Wysoki wzrost szczupła sylwetka, proporcjonalna budowa, duża giętkość i gibkość, brak ciężkich chorób. Dlaczego wymagania są tak rygorystyczne, ponieważ trudno wyobrazić sobie otyłą osobę w tańcu. Pozostałe wymagania poza gibkością mają duży związek z prezencją. Wszak taniec to sztuka a sztuka potrzebuje piękna.

 

Niestety taniec jest zarezerwowany dla poszczególnych osób. Nie każdy może być sportowcem czy tancerzem, taniec to w zasadzie rodzaj sportu. Ponadto i sport i taniec wymagają dużych nakładów finansowych, nie każdy może sobie na to pozwolić. Na przykład balet jako odmiana tańca wymaga zakupu odpowiedniej odzieży, zaliczyć do niej można baletki. Baletki to buty do tańca baletowego. Baletki są najważniejszym elementem stroju tancerza baletowego, pozwalają na utrzymanie równowagi i wykonywanie skomplikowanych figur.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Predyspozycje do zawodu tancerza
Nick:
  • Losowy cytat
  • "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."
  • Paulo Coelho
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30